Consiliul Județean al Elevilor Teleorman este structura reprezentativa a elevilor la nivel județean și este subordonata Consiliului Național al Elevilor. De asemenea, Consiliul Județean al Elevilor, coordonează activitatea Consiliilor Școlare ale Elevilor. C.J.E este sprijinit de către lnspectoratul Școlar Județean și este format din toți președinții Consiliilor Școlare ale Elevilor.
Diana Ștefan - Vicepreședinte
Alexandra Marin - Vicepreședinte
Ioana Toader - Secretar
Anda Stancu - Cultură, educație și programe școlare
Alesandra Costea - Departamentul pentru invăţămant profesional, tehnic, vocațional
Beatrice Titirenco - Departamentul pentru învăţămant gimnazial și teoretic
Ghena Alexandra - Departamentul PR și comunicare
Vlad Budurea - Liceul Teoretic „Constantin Noica” (Alexandria)
Roberta Călin - Colegiul Național „Unirea” (Turnu Măgurele)
Anda Stancu - Liceul Teoretic ,„Marin Preda” (Turnu Măgurele)
Luciana Ogrinjia - Liceul Tehnologic Dragănești-Vlașca
Alexandra Simion - Colegiul Național „Al. I. Cuza”
Andrei Dincă - Colegiul Tehnologic Anghel Saligny (Roșiorii de Vede)
Andreea Pena - Liceul Tehnologic „Emil Racoviță” (Roșiorii de Vede)
Ionela Puranu - Liceul Tehnologic „Virgil Madgeru” (Roșiorii de Vede)
Alesandra Costea - Colegiul National „Anastasescu” (Roșiorii de Vede)
Bogdana Enache - Liceul Tehnologic Nr. 1 (Alexandria)
Cristiana Cîrstea - Liceul Teoretic Videle
Denisa Peia - Liceul Teoretic Zimnicea
Razvan Găină - Colegiul National „Al. D. Ghica” (Alexandria)
- Biroul Executiv:
Diana Ștefan - Vicepreședinte
Alexandra Marin - Vicepreședinte
Ioana Toader - Secretar
- Departamentele C.J.E:
Anda Stancu - Cultură, educație și programe școlare
Alesandra Costea - Departamentul pentru invăţămant profesional, tehnic, vocațional
Beatrice Titirenco - Departamentul pentru învăţămant gimnazial și teoretic
Ghena Alexandra - Departamentul PR și comunicare
- Membrii C.J.E
Vlad Budurea - Liceul Teoretic „Constantin Noica” (Alexandria)
Roberta Călin - Colegiul Național „Unirea” (Turnu Măgurele)
Anda Stancu - Liceul Teoretic ,„Marin Preda” (Turnu Măgurele)
Luciana Ogrinjia - Liceul Tehnologic Dragănești-Vlașca
Alexandra Simion - Colegiul Național „Al. I. Cuza”
Andrei Dincă - Colegiul Tehnologic Anghel Saligny (Roșiorii de Vede)
Andreea Pena - Liceul Tehnologic „Emil Racoviță” (Roșiorii de Vede)
Ionela Puranu - Liceul Tehnologic „Virgil Madgeru” (Roșiorii de Vede)
Alesandra Costea - Colegiul National „Anastasescu” (Roșiorii de Vede)
Bogdana Enache - Liceul Tehnologic Nr. 1 (Alexandria)
Cristiana Cîrstea - Liceul Teoretic Videle
Denisa Peia - Liceul Teoretic Zimnicea
Razvan Găină - Colegiul National „Al. D. Ghica” (Alexandria)